Producenci

Pielęgnacja obuwia

Właściwa pielęgnacja obuwia rozpoczyna się jeszcze zanim zacznie się je używać. Po zakupie butów, kiedy są one suche i czyste, należy poddać je gruntownej impregnacji. Dotyczy to zwłaszcza butów noszonych w okresie jesienno – zimowym.

 

Pamiętać należy, że nie można stosować przypadkowych środków do impregnacji. Powinny być one dopasowane do materiału, z jakiego wykonane są buty. Tylko wówczas pielęgnacja obuwia ma sens i przynosi zamierzone rezultaty. Dodać należy, że nie wystarczy jednorazowa impregnacja, należy ją powtarzać po każdorazowym czyszczeniu butów na wilgotno.

 

Pamiętać trzeba, że buty są bardziej niż inne części garderoby narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak kurz, błoto, woda czy sól, którą w zimie posypywane są ulice i chodniki. Dlatego tylko prawidłowa pielęgnacja obuwia może zapewnić dobry jego wygląd przez dłuższy czas i zwiększyć zadowolenie z jego użytkowania.

 

Do właściwego zadbania o obuwie nie wystarczy jedna pasta. Do każdego rodzaju materiału należy stosować odpowiednie środki. Nanosi się je na buty czyste i suche. Najpierw więc należy obuwie oczyścić z kurzu. Następnie umyć wilgotną gąbką lub szmatką i pozostawić do wyschnięcia. Ważne jest, by suszyć je w temperaturze pokojowej. Nie wolno stawiać blisko kaloryfera czy używać suszarki. Najlepiej jest, kiedy wilgotne buty schną nałożone na prawidła. Można również wypchać je papierem.

 

Po dokładnym wysuszeniu nakłada się odpowiednie środki konserwujące. I tak: do skór licowanych używa się kremu, pasty w płynie, wosku lub żywicy, do skór welurowych lub nubukowych – specjalnych preparatów w aerozolu, do skór lakierowanych – woskowej pasty do obuwia. Zaś pielęgnacja obuwia wykonanego z materiałów syntetycznych jest najskuteczniejsza wówczas, kiedy umyje się je wilgotną gąbką z odrobiną delikatnego płynu czyszczącego. Ważne jest, by gąbki, ściereczki i szczotki, których używa się do pielęgnacji obuwia, były miękkie. Dobrze jest też zaopatrzyć się w gumową szczotkę, która znakomicie usuwa brud ze skór nubukowych.

 

Pielęgnacja obuwia to również właściwe jego użytkowanie. Tak więc zarówno do zakładania, jak ściągania buty powinny być rozsznurowane, sprzączki czy paski odpięte. Nie należy też zapominać o stosowaniu łyżki do butów.

 

Właściwa pielęgnacja obuwia zapewni dobry jego wygląd przez długi czas i zadowolenie z użytkowania.

Statystyki

Produktów:
2655
Kategorii:
94
Nowości:
2655
Promocje:
4
Sklep internetowy Shoper.pl